Ako na to?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Mini Bio Záhradka Classic:

je mobilný samozavlažovací kvetináč s oporou pre rastliny vhodný na pestovanie v domácom prostredí. Pojme 50-55 litrov zeminy.  Je vyrobená z kvalitných materiálov s dlhou životnosťou. Rozmer nádoby je 75x35x35 cmSamozavlažovací systém s dvojitím dnom. Zásobník na vodu 12 litrov. Výšku opory pre rastliny môžete zvyšovať úmerne s rastom rastliny až do celkovej výšky 1,4 metraKolieska a madlo pre lepšiu manipuláciu.

Mini Bio Záhradka XXL:

je samozavlažovací kvetináč s oporou pre rastliny vhodný na pestovanie v domácom prostredí. Navrhnutý je tak aby Vám uľahčil prístup k rastlinám v pohodlnej výške bez zohýbania. Rozmer nádoby je 40x80x160 cm. Objem nádoby je 60-65 litrov zeminy a zásobník vody pojme až 16 litrov vody, ktorá zabezpečí dostatok vlahy, aj keď nie ste práve na blízku, aby ste mohli rastliny zavlažovať.  Samozavlažovací systém s dvojitím dnom. Ako rastliny rastú je možné priebežne pridávať oporu až do výšky 1,6 metra. V prípade nepriaznivého počasia je možné použiť kryciu fóliu pre ochranu rastlín, zároveň fólia vytvára efekt fóliovníka.

Jednoduchý návod ako si na svojej terase či balkóne dopestovať svoju vlastnú zeleninu.

1. VÝBER SPRÁVNEHO MIESTA A RASTLÍN

Ako prvé sa rozhodnite aké rastliny chcete pestovať a v akom množstve. Podľa toho vyberte pre Mini Bio Záhradku správne miesto. Pre teplomilné rastliny ako rajčiny, papriky, baklažán vyberte slnečné miesto s minimálne 8 hodinami slnečného svetla. Miesto s čiastočným tieňom pre rastliny ako šalát, špenát, rukola, reďkovka a podobne.

2. VÝBER ZEMINY

Takmer každý záhradný substrát na pestovanie zeleniny bude pre použitie v Mini Bio Záhradke správny. Výhodou bude zemina s obsahom  perlitu alebo kokosového vlákna. Perlit substrát prevzdušňuje, stabilizuje vlhkosť, zlepšuje využívanie hnojív a tak prispieva k lepšej kondícii pestovaných rastlín. Nádobu treba naplniť substrátom až po okraj. Hnojivá zamiešané v substráte sú v poriadku ale nenahrádzajú hnojenie ako také. Slúžia iba na úspešné zakorenenie rastlín a na výživu v prvých týždňoch rastu.

3. VÝBER HNOJIVA

Mini Bio Záhradka je vhodná na použitie akéhokoľvek typu hnojiva. Môžete si vybrať umelé aj organické hnojivá. Dôležité je aby, hodnoty na etikete NPK boli v rozmedzí 5-15 (dusík-fosfor-draslík). Pri postupne rozpustných hnojivách môžete hnojivo zmiešať priamo do substrátom. Pri tekutých hnojivách aplikujte hnojivo spoločne s pravidelnou zálievkou.  Počas vegetačného obdobia už nepridávajte žiadne ďalšie hnojivo.

4. PESTOVANIE RASTLÍN

Pri pestovaní vo Vašej Mini Bio Záhradke môžete skúsiť všetko, čo Vás napadne. Môžete posadiť už pripravené planty alebo skúsiť pestovať rastliny priamo zo semienka. Pri rastlinách, ktoré sú jednoduchšie na rast, ako uhorky, tekvice, šaláty, reďkovky a podobne by to nemal byť žiadny problém. Neprepĺňajte Mini Bio Záhradku. Dodržiavajte odporúčané množstvo rastlín a hnojenia.

2 sadenice:
rajčina, paprika, baklažán, tekvica, …

4 sadenice:
kapia paprika, uhorka, cuketa, hokkaido, …

6 sadeníc:
brokolica, ružičkový kel, kapusta, karfiol, zeler, repa, bylinky, čili papričky, jahody, …

8 sadeníc:
fazuľa, pór, hlávkový šalát, zelený šalát, …

10 sadeníc:
cvikla, cibuľa, špenát, kaleráb, …

16 sadeníc:
reďkovka, mrkva, petržlen, hrach, …

Mini Bio Garden Classic

Mini Bio Garden XXL

Usmerňovače vody musia byť vytočené smerom hore, aby voda pri polievaní smerovala do zásobníka vody. Viď fotografie.

Usmerňovač vody v ľavo NESPRÁVNE v pravo SPRÁVNE.

Vlastná zelenina s pomocou Mini Bio Garden

Prvá Mini Bio Záhradka

Pre každý balkón a terasu

Vhodná pre pestovanie:
rajčín, paprík, uhoriek, byliniek, liečiviek…
WordPress Theme built by Shufflehound.
© Mini Bio Garden | Všetky práva vyhradené

Tvorba web stránok www.studiodesign.sk